+48 574 589 375

Firmy kupujące mieszkania za gotówkę

Brak zainteresowania kupnem mieszkania może męczyć i frustrować. Kiedy po wielu miesiącach nie ma niczego konkretnego na horyzoncie sprzedaży mieszkania, warto dopomóc sobie samemu i wystąpić z ofertą do skupu nieruchomości. Firmy kupujące nieruchomości za gotówkę potrafią bardzo mile zaskoczyć zrezygnowanego właściciela mieszkania. Co mogą zaoferować takie skupy mieszkań? Warto się o tym przekonać. Poniżej garść informacji na temat działalności skupów nieruchomości.

Oferta skupu

Firmy kupujące mieszkania mają wiele do zaoferowania właścicielom mieszkań. Także właściciele domów, garaży, czy udziałów w nieruchomości mogą na tym skorzystać. Skupy nieruchomości coraz częściej występują z propozycją wykupu mieszkań, nawet tych, które potencjalnie nie są atrakcyjne dla kupujących. Kiedy ogłoszenia w sieci nie dają rezultatu wyjściem z trudnej sytuacji może okazać się firma skupująca nieruchomości.

Firmy tego typu stają się coraz popularniejsze, bardziej dostępne i elastyczne względem swoich ofert. Okazuje się, że nie ma problemu, aby sprzedać mieszkanie z zadłużeniem, lokatorem, czy takie, które dotyczy nierozwikłanej sprawy spadkowej. Również mieszkania poważnie zaniedbane, podniszczone i wymagające kapitalnego remontu, co pochłania znaczną część funduszy, można z powodzeniem sprzedać. Stroną kupującą może być firma skupująca nieruchomości.

By otrzymać konkretną ofertę cenową, trzeba najpierw wypełnić formularz. Nie jest to trudne, ponieważ wystarczy odwiedzić stronę danej firmy i wypełnić zgłoszenie w formie formularza. To podstawowe pytania dotyczące parametrów nieruchomości. Będą one niezbędne podczas przygotowywania wyceny, a to nic innego jak oferta zaproponowana przez firmy kupujące mieszkania. Początkowa cena zwykle przedstawiona jest w formie widełek. Po przeprowadzeniu inspekcji w mieszkaniu, czyli po spotkaniu przedstawiciela firmy w mieszkaniu właściciela, zwykle oferta cenowa zostaje uzupełniona.

W trakcie spotkania można liczyć również na ustalenie warunków współpracy. Przedstawiciel wypyta o termin i miejsce spotkania, aby została podpisana umowa sprzedaży. Oczywiście miejscem musi być kancelaria notarialna. Firma skupująca nieruchomości może zaproponować konkretne miejsce, ale decyzja zwykle należy do osoby sprzedającej. Większość firm skupujących nieruchomości oferuje skup na terenie całego kraju. Nawet jeśli siedziba firmy znajduje się w innym, odległym miejscu, przedstawiciel i tak zjawi się w konkretnym terminie, aby podpisać akt przeniesienia własności w zaproponowanej przez sprzedającego kancelarii notarialnej. Takie spotkanie jest finałem transakcji. W tym dniu przekazywane są pieniądze w zamian za przekazanie własności i kluczy do mieszkania. Można otrzymać całość w gotówce. Określenie rozliczenia następuje podczas omawiania warunków w trakcie oglądania mieszkania. Także ustalenie terminu zwolnienia mieszkania jest opcją oferowaną przez firmy kupujące mieszkania. Zdarza się, że można zwolnić mieszkanie w innym terminie, niż dzień podpisania umowy sprzedaży w obecności notariusza. Ze skupem nieruchomości można się porozumieć i wynajmować właśnie sprzedane im mieszkanie.