+48 574 589 375

Skup domów za gotówkę

Sprzedaż mieszkań nie należy do najłatwiejszych zadań. Sprawa może się jeszcze bardziej skomplikować, kiedy chodzi o sprzedaż domu. W czasach, kiedy rosnące ceny mieszkań skutecznie studzą zapał kupujących do podejmowania decyzji inwestycyjnych, czasami trudno jest sprzedać nieruchomość, zwłaszcza jeśli jest to dom mieszkalny. Co mogą zrobić właściciele czekający na odzew ze strony kupujących, aby dać sobie szansę na sprzedaż? To proste! Wystarczy rozważyć ofertę skupu nieruchomości.

Skup nieruchomości – szansa na szybką sprzedaż domu

Właściciele dużych budynków, którzy upatrują w sprzedaży nieruchomości szansę na lepsze jutro, mogą spotkać się ze ścianą, kiedy aktywnie szukają potencjalnego kupującego. Może się okazać, że publikacja ogłoszenia niewiele da. Sprzedaż dużych nieruchomości może potrwać zdecydowanie dłużej. Dzieje się tak, ze względu na wysokie ceny za metr kwadratowy. Osoby poszukujące nieruchomości zwykle decydują się na mieszkania, a wszystko ze względu na wysokie ceny. Nawet jeśli cena jest w miarę przystępna, to zwiększone wymagania banków udzielających kredytów hipotecznych skutecznie studzą zapał kupujących.

Tutaj szansą jest skup domów, który oferuje całkiem dobre warunki. Firma skupująca nieruchomości oczywiście na początku ustala wysokość oferowanej ceny, ale by można było to zrobić, konieczna jest prezentacja lokalu. Z początku można to zrobić poprzez formularz zgłoszeniowy. Specjaliści rozważa propozycję i wystartują odpowiednią ofertę. Następnym krokiem będzie wizytacja, aby można było uzupełnić ofertę i zaproponować realną cenę transakcji. W takiej sytuacji przedstawiciele firm umawiają się z właścicielem na wizytację w domu, gdzie dokładnie sprawdzają jego parametry, stan techniczny i stan prawny. To doskonały moment także na to, aby wysłuchać klienta w kwestii jego wymagań. Co ciekawe skupy nieruchomości są bardzo elastyczne względem konkretnych ustaleń. Dla nich możliwy jest nawet skup domów jednorodzinnych za gotówkę.

Wielu właścicieli nieruchomości dziwi fakt, że firmy skupujące mogą zaoferować rozliczenie gotówkowe, ale to jest ich cecha rozpoznawcza. Firmy te są znakomicie przygotowane nawet na większe inwestycje. Z tego względu, jeśli trafi się okazja, aby nabyć nieruchomość w dobrej lokalizacji, nawet jeśli jest to duży dom jednorodzinny, z pewnością zostanie rozważona taka oferta. Skup domów poznać również po szybkości w podejmowaniu decyzji. Zwykle po przesłaniu formularza kontaktowego, gdzie określa się wstępne parametry nieruchomości, mija niewiele ponad kilkanaście godzin, gdzie na skrzynkę mailową przychodzi wiadomość zwrotna z ewentualną propozycją. Potencjalni kupujący z ogłoszenia nie podejmują decyzji związanych z transakcją kupna domu tak szybko, jak firmy, które zajmują się tym zawodowo. Ma to swoje plusy, ponieważ w krótkim czasie można sfinalizować transakcję, a otrzymaną gotówkę zainwestować w dowolny sposób. Dla jednych ma to szczególne znaczenie, ponieważ w ten sposób wychodzą z niemałych kłopotów finansowych. Również zadłużone nieruchomości o większej powierzchni użytkowej można sprzedać firmie skupującej mieszkania.