+48 574 589 375

Skup nieruchomości – czy się opłaca?

W czasach szalejących cen również cen nieruchomości, sprzedaż mieszkań może kojarzyć się z prawdziwym wyzwaniem. W taki sposób postrzegać sprzedaż nieruchomości mogą w szczególności osoby, które nie mają doświadczenia w tej dziedzinie. Samodzielna próba sprzedaży może okazać się rozczarowaniem, kiedy po kilku miesiącach aktywnej sprzedaży (czyli publikacji ogłoszeń) okaże się, że nie ma nikogo konkretnego. Co powinni zrobić właściciele mieszkań, które nie chcą się sprzedać? Odpowiedź na to pytanie znajdzie się w poniższym tekście.

Skuteczna metoda sprzedaży

Problemy w sprzedaży mieszkań mają nie tylko osoby będące właścicielami problematycznych nieruchomości. Coraz częściej wydłużony czas sprzedażowy (a szacuje się go średnio na półroczny okres) daje się we znaki właścicielom mieszkań, domów jednorodzinnych, czy lokali handlowo-usługowych, które nie są obciążone poważniejszymi problemami. Kiedy czas sprzedaży nie pozostaje bez znaczenia, a na horyzoncie nie pojawia się nikt konkretny z ofertą, najlepiej działać od razu. W takiej sytuacji trzeba przede wszystkim samodzielnie wyszukać odpowiedniego kupca. Kto będzie chętny? Oczywiście skup nieruchomości – czy się opłaca taka decyzja? Bez wątpienia godna jest rozważenia, zwłaszcza jeśli nie ma się innej opcji w danym momencie.

Dlaczego powinieneś skorzystać z oferty skupu?

Jest wiele bardzo dobrych powodów, które mogą przekonać do tego, aby skorzystać z oferty skupu nieruchomości. Przekonuje się o tym coraz więcej osób. Właściciele różnych nieruchomości mają możliwość bezproblemowej sprzedaży swoich mieszkań, domów, ale nie tylko. Skupy nieruchomości są otwarte także na inne elementy nieruchome.

Skuteczność działania

Pierwszym takim powodem, który znacząco wysuwa się na liście przed innymi, jest skuteczność. Firmy skupujące nieruchomości mają wiele do zaoferowania nie tylko względem ceny, ale przede wszystkim w rozumieniu skuteczności. To prawda, że rozważają zakup konkretnych zgłoszeń i wydają odpowiednią decyzję, ale coraz częściej nabywają nieruchomości, które nie mogły się sprzedać w ogóle. Skuteczność działania skupu mieszkań dotyczy także inwestycji w nieruchomości zaniedbane, wymagające poważnej inwestycji finansowej w remont. Ostateczna decyzja należy oczywiście do danej firmy, ale próbować zawsze warto.

Konkretna cena

Niektórzy obawiają się oferty danej firmy skupującej. Obawy wynikają z cen, które w ogólnym rozumieniu kojarzone są z cenami zaniżonymi. Profesjonalne firmy skupujące zaoferować mogą bardzo dobre ceny i to często takie, jakie mógłby zaoferować kupujący z ogłoszenia, gdyby oczywiście się tylko pojawił. To ile płacą skupy nieruchomości zależne jest od wielu czynników. Większość z nich bierze pod uwagę parametry mieszkania, a ostateczną cenę oferuje po dokładnej analizie cen rynkowych. W niektórych ofertach ceny zaoferowane przez skup nieruchomości są bliskie wartościom rynkowym.

Pamiętać należy o tym, że każda oferta jest indywidualnie rozpatrywana. Konkretna cena zaoferowana przez firmę skupującą, po dokładnej analizie nieruchomości zwykle pozostaje niezmienna. W tradycyjnej metodzie sprzedażowej można niejednokrotnie spotkać się z sytuacją, gdzie kupujący na ostatniej prostej jeszcze próbuje negocjować ceny. Taka sytuacja dla sprzedającego jest co najmniej żenująca, gdy wszystko jest już dogadane, a kupujący wymusza kolejną obniżkę ceny pod szantażem rozmyślenia się z zakupu nieruchomości w tym momencie. Skup nieruchomości pod tym względem jest bardziej konkretny i rzeczowy ze swoją ofertą, a korygowanie ceny następuje jedynie po obejrzeniu mieszkania. Pierwsza propozycja cenowa, jaka wychodzi od firmy skupującej, zwykle uwzględnia widełki cenowe i ustalana jest na podstawie przesłanego zgłoszenia.

Szybkie działanie

Nie da się odmówić firmom kupującym szybkości działania. Nie chodzi o nachalność wobec klienta, ale to, w jaki sposób podejmowana jest decyzja. W zasadzie wysłanie zgłoszenia oznacza dla klienta możliwość otrzymania propozycji nawet z ceną (lub widełkami) jeszcze tego samego dnia. Tak działają profesjonaliści, którzy podchodzą z pełnym zaangażowaniem do każdego nadesłanego formularza. Podstawowe informacje zamieszczone w formularzu pomagają w szybkim określeniu ceny, jaką skup może zaoferować klientowi.

Nie tylko szybkie nadesłanie odpowiedzi zwrotnej świadczy o błyskawicznym tempie działania. Wiele firm skupujących wykazuje się tą cechą podczas załatwiania formalności. Tutaj okazuje się, że w ciągu kilku dni cała transakcja może zostać zapięta na ostatni guzik. Dotyczy to nie tylko ustaleń z klientem, a więc co, kiedy, gdzie i za ile, ale także zawiera się w tym wszystkim przygotowanie dokumentacji.

Pomoc w uzupełnieniu dokumentów

Wielu specjalistów pracujących dla skupów nieruchomości dba o transakcję i o klienta. Oznacza to, że gdy występują problemy związane z przygotowaniem dokumentacji, osoby takie aktywnie biorą udział w uzupełnieniu folderu. Nie każdy sprzedający nieruchomość właściciel ma obycie w tym kierunku, toteż pomoc w przygotowaniu zaświadczeń może okazać się niezbędna. Po tym można poznać dobry skup nieruchomości – czy warto skorzystać z takiej formy? Patrząc tylko i wyłącznie na to, że firma stara się uzupełnić niezbędne dokumenty, aby nie opóźnić procesu finalizacji transakcji, śmiało można powiedzieć, że warto.

Taki pomysł jest wart uwagi nie tylko pod względem tego ile płacą skupy nieruchomości, ale przede wszystkim ze względu na to, jakie mają podejście do swoich klientów. Warto zaznaczyć, że przygotowana oferta cenowa po przesłaniu formularza zgłoszeniowego jest zwykle darmowa. Mało tego, firmy skupujące nie wymuszają na klientach skorzystanie z oferty po jej sporządzeniu. To klient podejmuje ostateczną decyzję. Zwykle transakcje sprzedaży mieszkań z firmą skupującą są realizowane w ciągu kilku dni, a obietnice składane przez poszczególne firmy o 72 godzinach są jak najbardziej realne. Składa się na to oczywiście pomoc specjalistów pracujących dla firm skupujących nieruchomości.