+48 574 589 375

Skup zadłużonych mieszkań

Istnieje kilka powodów, dla których sprzedaż mieszkania jest utrudniona. Jednym z nich może być zadłużenie. Może się okazać, że to właśnie przez tego typu informację sprzedaż mieszkania wyraźnie się opóźnia, a chętnych jest jak na lekarstwo. Czasami właściciele mieszkań, które są zadłużone, tracą wszelką nadzieję. Czy da się zaradzić nieciekawej sytuacji i znaleźć odpowiedniego kupca?

Dlaczego nie mogę sprzedać mieszkania?

Zdarza się, że oferty typu sprzedam zadłużoną nieruchomość, nie przynoszą oczekiwanego odzewu. Niestety, ale większość kupujących stara się wybierać bezpieczne nieruchomości, które nie są obciążone finansowo ani nie niosą ze sobą żadnych komplikacji prawnych. Sprzedaż mieszkania z zadłużeniem oczywiście jest możliwa, ale wiąże się ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania na odpowiedniego człowieka. Kiedy sytuacja wymaga natychmiastowej reakcji najlepiej wziąć sprawy w swoje ręce i samodzielnie wyszukać kupującego, nie czekając na odzew ludzi z ogłoszeń. Co dokładnie ma się tutaj na myśli? Jak można wziąć sprawy w swoje ręce? Otóż funkcjonują firmy, które oferują skup zadłużonych mieszkań. To bardzo dobra alternatywa do tradycyjnych metod sprzedażowych, gdy te zawodzą z oczywistych powodów.

Mając do dyspozycji oferty firm skupujących, można zaniechać publikacji ogłoszeń typu: “oddam zadłużone mieszkanie”. Wystarczy zgłosić się do skupu, w celu przedstawienia oferty cenowej. Bardzo często okazuje się, że firmy skupujące mogą wiele zaoferować nawet właścicielom zadłużonych mieszkań. Wpisanie frazy w wyszukiwarce internetowej “sprzedam zadłużone mieszkanie” z pewnością nakieruje właścicieli na oferty skupów nieruchomości. Łatwo jest je znaleźć także, jeśli korzysta się z wyszukiwarki i wpisuje się hasło typu: “kupię zadłużone mieszkanie”. Wówczas także można trafić na liczne oferty wielu firm skupujących. Jest to bez wątpienia jedna z lepszych możliwości, aby rozwiązać swoje problemy związane ze sprzedażą zadłużonego mieszkania.

Oferta skupu nieruchomości

Pomocną dłoń w szybkiej, a przede wszystkim w skutecznej sprzedaży nieruchomości wyciągają firmy oferujące skup zadłużonych mieszkań. Firmy bardzo często biorą pod uwagę kupno nieruchomości stwarzających problemy. Nie tylko lokale z hipoteką są brane na cel. Również właściciele mieszkań z lokatorami mogą liczyć na ofertę ze strony skupu nieruchomości. Także posiadacze mieszkań z nieuregulowaną sytuacją prawną mogą liczyć, chociażby na zainteresowanie ze strony firmy skupującej mieszkania.

W jaki sposób można wystąpić z prośbą o przygotowanie oferty przez skup mieszkań zadłużonych? Wystarczy odwiedzić stronę internetową danej firmy i wejść w zakładkę: zgłoszenie lub formularz kontaktowy. To najprostsza i najszybsza metoda na zaproponowanie swojej nieruchomości. Decyzję na temat kupna lokalu firma podejmuje stosunkowo szybko. Klient zgłaszający nieruchomość zwykle otrzymuje odpowiedź w ciągu kilkunastu godzin. W formularzu zgłoszeniowym należy dokładnie zaprezentować lokal, najlepiej z uwzględnieniem zdjęć. Warto także dokładnie określić kwestię problematyczną, która uniemożliwia szybką sprzedaż mieszkania tradycyjną metodą.

W ten sposób zostanie sporządzona wstępna oferta cenowa, która z pewnością zostanie uzupełniona po przeprowadzeniu wizytacji w mieszkaniu. Firmy skupujące oferują różne ceny za metr kwadratowy. Można znaleźć oferty, które zbliżone są wartościom rynkowym. Dla sprzedających nieruchomości może być to szansa na pozbycie się problemu z zadłużonym mieszkaniem. Firmy oferujące skup mieszkań zadłużonych wcale nie pozostają stratne z tego tytułu, a doskonała wiedza i doświadczenie w tej kwestii pomagają znaleźć inwestycje, w które warto zainwestować swoją gotówkę. Trzeba jeszcze podkreślić, że firmy skupujące mieszkania zwykle rozliczają się w sposób gotówkowy. Dla tych, którzy potrzebują pieniędzy na spłatę zadłużenia, może być to bardzo dobra informacja.