+48 574 589 375

Skup nieruchomości za gotówkę Warszawa

Sprzedawanie nieruchomości w obecnej sytuacji staje się wyzwaniem dla wielu właścicieli. Wysokie ceny za metr kwadratowy są pewnego rodzaju szansą dla sprzedających, ale także i stanowią solidną przeszkodę, którą nietrudno jest dostrzec na swojej drodze. Ceny mieszkań wzrosły, a wraz z nimi wzrosły wymagania stawiane przyszłym właścicielom. Czy można jeszcze sprzedać nieruchomość bez większego wysiłku i po dobrej cenie? Wciąż istnieje taka szansa, a to, co trzeba zrobić, to rozważyć propozycję oferowaną przez skupy nieruchomości.

Sprzedaż mieszkania – ciężki kawałek chleba

Wzrost cen, jaki został odnotowany przez ostatnie lata, może być rozpatrywany w dwóch kategoriach. Bez wątpienia jest możliwością lepszego zarobku przy sprzedaży nieruchomości. Dla drugiej strony jest to gorsza wiadomość, ponieważ muszą w nieruchomości zainwestować znacznie więcej, niż z pewnością by chcieli. Sprzedawanie mieszkania odbywa się obecnie nieco dłużej niż kilka lat wstecz. Cały proces wydłuża się przez starania finansowe kupujących.

Bez wątpienia zaostrzone wymagania banków dołożyły swoją cegiełkę do czasu sprzedaży nieruchomości. W ten sposób można wyobrażać sobie tradycyjny model sprzedaży mieszkania. Zdecydowanie bardziej optymistycznie wygląda sprzedaż mieszkania firmie, która prowadzi skup nieruchomości. Warszawa to bardzo dobra lokalizacja do inwestowania w nieruchomości, ale także do tego, aby spieniężyć lokale mieszkalne. Warto jednak podkreślić, że warszawskie ceny za metr kwadratowy nie napawają optymizmem przynajmniej stronę kupującą. Ceny są bardzo wysokie, ale nie znaczy to, że sprzedaż nie jest możliwa. Warto zrobić rozeznanie wśród firm prowadzących skup nieruchomości w Warszawie, aby przekonać się, że szybkie transakcje sprzedażowe to wciąż coś realnego.

Jak można sprzedać mieszkanie w kilka dni?

Jedną z możliwości, z jakich warto skorzystać w celu sprzedaży mieszkania, jest skup mieszkań w Warszawie. To bez wątpienia opcja dla wszystkich tych właścicieli mieszkań, którzy mają nie lada problem ze sprzedażą. Wielomiesięczne oczekiwanie na sfinalizowanie transakcji z pewnością nie napawa nikogo radością. Są tacy, którym wyjątkowo spieszno do sprzedaży. To właśnie dla nich dedykowana jest oferta firm skupujących, ponieważ nierzadko takie transakcje przeprowadzane są w stosunkowo krótkim czasie.

Skup mieszkań w Warszawie oferuje załatwienie formalności związanych z mieszkaniem nawet w ciągu kilku dni, co daje ogrom nadziei wszystkim tym, którym wielomiesięczna sprzedaż dała już się we znaki. Od czego powinien zacząć właściciel mieszkania, który pragnie w krótkim czasie sprzedać lokal? Przede wszystkim od tego, żeby wyszukać odpowiednie oferty. Wiele w tym temacie ma do zaoferowania skup nieruchomości w Warszawie, którego oferty są dość łatwe w wyszukaniu. Większość firm skupujących ułatwia kontakt swoim klientom, oferując skorzystanie z formularzy zgłoszeniowych dostępnych na ich stronach internetowych. W formularzach łatwiej zacząć opisywać nieruchomości, co jest potrzebne do tego, aby wycenić lokal. Każda propozycja musi zostać odpowiednio wyceniona. Pod uwagę brane są odpowiednie parametry, które zamieszcza się np. w wyżej wymienionym formularzu. Kluczowe podczas wyceny są informacje dotyczące metrażu nieruchomości, lokalizacji, stanu technicznego, standardu, a także wszelkich udogodnień. Nie bez znaczenia w przypadku wyceny mieszkania jest orientacja na piętrze. Taka informacja jest ważna także dla potencjalnych kupujących, kiedy samodzielnie sprzedaje się swoje lokum.

Oprócz tego, że sprzedający muszą zmieścić najistotniejsze informacje na temat mieszkania, mogą również umieścić zdjęcia. Warto zrobić kilka zdjęć obrazujących wnętrze lokalu, aby łatwiej podejść do procesu wyceny. Niektóre firmy preferują również przesłanie filmu pokazowego, coś w rodzaju wirtualnego oprowadzenia po mieszkania. To coraz popularniejszy sposób na pokazanie walorów swojej nieruchomości.

Wstępna wycena

Takie informacje, łącznie z załącznikami są niezbędne, aby została przygotowana wstępna wycena. Czasami przedstawiane są w ten sposób widełki cenowe, jakie skup mieszkań w Warszawie zaoferuje klientowi, a po wizytacji zostaje wystosowana ostateczna propozycja. Wstępna oferta czasami może podlegać także negocjacji, jednak to zależy od firmy skupującej.

Wypełnienie formularza i przesłanie odpowiedzi zwrotnej z propozycją cenową zwykle zajmuje firmom kupującym kilkanaście godzin. To nieprawdopodobne, ale skup mieszkań w Warszawie tego samego dnia może przedstawić ofertę godną uwagi. Następnym krokiem jest umówienie się na spotkanie, w celu obejrzenia mieszkania. Nawet jeśli oferta jest z innego miasta, to przedstawiciele firmy skupującej nie mają problemu z tym, aby umówić się na kolejny dzień. Wszystko zależy od dogadania się z przedstawicielem. Sama wizytacja jest standardowa tuż przed zakupem nieruchomości. Przedstawiciel, który ma za zadanie obejrzeć mieszkanie, sprawdza jego parametry i stan, a w późniejszym czasie uzupełnia ofertę. Kiedy wszystko przebiega zgodnie z planem, można już na tym etapie umówić kolejne działanie, jakim jest wizyta u notariusza.

Wszelkie warunki dotyczące sprzedaży, czyli forma rozliczenia, termin spotkania u notariusza i finalnie wybór kancelarii notarialnej, to wszystko jest bardzo dobrze omawiane z klientami. Zwykle to sprzedający mają wpływ na to, w jakiej kancelarii zostaną złożone podpisy. Wszystkie te warunki można omówić na jednej wizycie w mieszkaniu, a cała procedura potrwać może zaledwie kilka dni.

Kolejną kwestią jest przygotowanie do sprzedaży. Nie ma co ukrywać, ale wiele zależy od tego, jak właściciel jest przygotowany. Załatwienie formalności, czyli wymaganych dokumentów może zająć trochę czasu. Mając do dyspozycji specjalistów od nieruchomości, zawsze można liczyć na pomoc. W taki właśnie sposób funkcjonują pracownicy skupu, którzy starają się załatwić za swojego klienta to, co jest możliwe. Tutaj odpowiednia wiedza i doświadczenie zawodowe zdecydowanie wyróżniają się na tle innych. Sprzedający nie jest pozostawiony sobie samemu, a niektóre dokumenty można załatwić nawet w jego imieniu. Tutaj trzeba podkreślić, że taka pomoc z pewnością przyspiesza proces sprzedaży.

Na ostatniej prostej do sprzedaży mieszkania stoi już tylko finalne spotkanie w kancelarii notarialnej, gdzie zostaną złożone podpisy na akcie przeniesienia własności. W tym konkretnym celu ustala się dogodny termin dla obydwóch stron. Zwykle potrzeba jedynie kilka dni, aby wszystko dopiąć na ostatni guzik. W dniu wizyty w kancelarii sprzedający przekazuje mieszkanie nowemu właścicielowi po uprzednim rozliczeniu. Najbardziej charakterystyczną cechą skupów nieruchomości jest to, że rozliczenie odbywa się w sposób gotówkowy. Skup mieszkań w Warszawie to firma, która jest doskonale przygotowana na transakcje. Z tego też względu samo przygotowanie do kupna mieszkania trwa zaledwie kilka dni, nie tygodni czy miesięcy. Firmy nie korzystają z ofert bankowych w danym czasie, z tego względu decyzja kupna podejmowana jest bardzo szybko. Firmy mają odpowiednie zaplecze finansowe, a wszelkie bankowe kwestie załatwiają pomimo prowadzenia transakcji kupna nieruchomości.

Dlaczego warto rozważyć sprzedaż skupom nieruchomości?

Istnieje kilka powodów, dla których warto rozważyć sprzedaż firmie skupującej. Tymi powodami jest, chociażby szybkość przeprowadzenia transakcji. Firmy skupujące oferują bardzo krótki czas przygotowania oferty i doprowadzenia transakcji do końca. Umożliwia to odpowiednie przygotowanie finansowe, wiedza, a także niemałe doświadczenie. Skup nieruchomości w Warszawie bardzo szybko podejmuje decyzję na temat kupna lub rezygnacji z danej oferty. Właściwie odpowiedź można otrzymać jeszcze tego samego dnia, w którym wysyła się swoje zgłoszenie poprzez formularz online. Jeśli nie tego samego dnia, to maksymalnie następnego powinna pojawić się odpowiedź na skrzynce mailowej klienta. Pod tym względem firmy skupujące wyprzedadzą tradycyjnych kupujących, którzy dają sobie dużo więcej czasu na rozważania.

Firmy prowadzące skup nieruchomości w Warszawie są także dużo mniej wybredne od tradycyjnych kupujących z ogłoszenia. Wizytacja w mieszkaniu, którego dotyczy sprzedaż, jest profesjonalną inspekcją i dotyczy to tylko i wyłącznie parametrów realnego stanu. Kupujący z ogłoszeń lubią “pomarudzić”, aby w ten sposób wynegocjować jeszcze lepszą cenę. Czasami mają tendencję do szukania dziury w całym, czym z pewnością mogą zmęczyć niejednego sprzedającego. Wizytacja przedstawiciela firmy skupującej wygląda zupełnie inaczej, a na pewno nie ma na celu zniechęcenie i zmęczenie właściciela mieszkania.

Kolejnym pozytywem, jaki warto wyszczególnić, jest kupno mieszkań “nieatrakcyjnych”. Nie chodzi oczywiście o wygląd estetyczny mieszkania, ale przede wszystkim stan prawny, czy lokalizację. Mieszkania zadłużone stają się coraz mniej atrakcyjne dla kupujących, a firmy skupujące nie mają z tym absolutnie żadnego problemu i chętnie rozważają takie propozycje. Dla właścicieli “nieatrakcyjnych” mieszkań skup nieruchomości w Warszawie jest bez dwóch zdań szansą na normalną sprzedaż bez nerwów i problemów.

Spośród wielu superlatywów, jakie można wyszczególnić przy współpracy ze skupem nieruchomości, trzeba jeszcze raz przypomnieć, że specjaliści od nieruchomości oferują swoją pomoc i wsparcie. To może wiele znaczyć dla właścicieli mieszkań problemowych, których sprzedaż jest niełatwa. Pomoc w przygotowaniu dokumentów może okazać się ogromnym wsparciem dla sprzedającego. Nierzadko taka pomoc jest w cenie nieruchomości oferowanej przez firmę.

Podsumowując, trzeba zaznaczyć, że oferty skupów nieruchomości stają się coraz popularniejsze. Wiele osób rezygnuje nawet z publikacji ogłoszeń i oczekiwania na klientów, tylko z tego względu, że skup mieszkań w Warszawie daje tak wiele. Co można otrzymać? Dobrą cenę, krótki czas transakcji, pomoc i wsparcie. Nie da się ukryć, że transakcja sprzedaży mieszkania firmie skupującej wygląda o wiele lepiej niż tradycyjna metoda sprzedaży nieruchomości.